top of page

Biography

    Tunç Çakır, Kırklareli-Türkiye doğumlu ve İstanbul-Türkiye'de yaşayan bir prodüktör, davulcu, perküsyonist, multi-enstrümantalist, ses tasarımcısı ve ses mühendisidir. Tarzı genellikle elektronik müziğe dayanır, ancak klasik müzik - caz eğitiminden, akustik müzik geleneğinden de gelir-etkilenir ve müziğinde bu köklerini yansıtır. Kendi müziğini daha çok Bass, IDM, Electronica, EDM tarzları ile özetlerken, akustik müzik projelerinde ise Pop, Jazz, Rock, Funk, Rnb, Soul, HipHop, Disco gibi farklı müzik tarzlarını icra etmektedir.

Volt Age Electronic Musical Instruments (VAEMI) isimli şirketin kurucu ortaklarından biri olan Tunç Çakır, aynı zamanda bir stüdyo sahibi ve müzik alanında perküsyon ve elektronik müzik-synthesizer programming-ses tasarımı üzerine özel eğitimler vermektedir. Kendi müzikleri ve albümleri bulunmakta olup, birçok konser ve festivalde yer almıştır. Ayrıca dünyaca ünlü "Katana Zero" isimli bilgisayar oyununun soundtrack'inde, bestesi ve yapımı kendisine ait olan, Hollandalı plak şirketi Wic Recordings'ten yayınlanan "Blue Room" isimli şarkısı da yer almaktadır. Bu şarkıda featuring olarak Hollandalı elektronik müzik sanatçısı LudoWic yer almıştır.

    Tunç Çakır, Hakan Kalgıdım ile bir single, Ekin Beril ile iki tane ve Emre Kula ile bir tane remiks yayınlamış ve Osman Dinç'in "Noise" isimli bir sergisi için ses tasarımı, Tork Dans'tan Tan Temel ve Sernaz Demirel'in koreografisini yaptığı "İzole" isimli dans projesinin ses tasarımı ve davul programlamasını, Barış Ertürk ile beraber müziklerini yaptıkları koreografisi Didem Ertan tarafından yapılan "Çıkış" isimli dans gösterisinin müziklerini yapmıştır. 2006 ile 2023 yılları arasında birçok grup kurmuş, grup ve projede yer almıştır. Kendi kurduğu yada kurulumunda ortak olduğu ekipler arasında "Puka", "Bir Gün Bir Adam" ve "Nada" isimli grupları sayılabilir. Ayrıca Kangroove, Gevende ve Teneffüs gibi gruplara dahil olduğu ve grup üyesi olduğu projeler arasında sayılabilir. Gökhan Türkmen, Ceylan Ertem, Mabel Matiz, Nükhet Duru, Ege Çubukçu, Grogi, Dyghe, Nada, Hakan Kalgıdım, Bir Gün Bir Adam, Gazla, DJ U.F.U.K, Ahmet Faik Dökmeci, Güler Tuncer, Ediz Hafızoğlu, Ufuk Atar, Aslı Demirer gibi isimlere prodüktör olarak çalışmıştır. Yaptığı prodüksiyonlar arasında milyon dinlenmelere ulaşanlar arasından Tunç Çakır feat. LudoWic "Blue Room" (Katana Zero Version), Gökhan Türkmen'in "Ben Unuturum" şarkısı ve Mabel Matiz - Nükhet Duru'nun "Nerde" şarkısı gibi örnekler verilebilir.

Ayrıca müzisyen olarak da Tarkan, Gökhan Türkmen, Kangroove, 123, Aşkın Arsunan, Önder Focan, Pasaporte Latino, Je-Latin, Ercüment Vural, Steve Smith, Emir Ersoy, Atiye, Sertab Erener, Athena, Can Bonobo, Bora Uzer, Stimilus, İmer Demirer, Mira, Korhan Futacı, Okay Temiz, Amik Guerra, Ceylan Ertem, Danovan Mixon, Çağrı Sertel, Genco Arı, Burak Kut, Serkan Emre Çiftçi, Evrim Özsuca, Gevende, Robby Ameen, Steve Adelson, Robert Owens, Fahir Atakoğlu, Sibel Köse, Bulut Gülen, Aslı Demirer, Emre Kula, Yaşar, Işın Karaca, Ricardo Moyano, DJ U.F.U.K, Murat Uncuoğlu, Aytekin Kurt, Main Project, Demir Demirkan, Tolga Bedir, Sarp Maden, Levent Altındağ, Oğuz Büyükberber, Serkan Özyılmaz, Aycan Teztel, Volkan Öktem, Eylem Pelit, Serdar Barçın, Şenova Ülker, Çağdaş Oruç, William Cardoso, Luis Ernesto, Jozi Levi gibi müzisyen, DJ, grup ve sanatçılarla birçok konser ve festivale katılmış, sahne almıştır.

    Bugün ise, halen 2012 yılından bu yana Gökhan Türkmen konserlerinde davulcu ve alyapılardan (back track) sorumlu olarak yer almaktadır.

1987 yılında Kırklareli’nde doğan Tunç, müziğe 8 yaşında piyano çalarak başladı. Reha Doğruöz’den 4 yıl piyano ve kulak eğitimi aldıktan sonra, 1998 yılında İstanbul’daki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar bölümünü kazandı ve T. Mehmet Sökmen ile çalışmaya başladı. Bu dönemde klasik müziğin yanı sıra farklı müzik türleriyle de ilgilenmeye başlayan Tunç, 2001 yılında profesyonel müzik kariyerine Pasaporte Latino adlı grup ile başladı.

    Tunç, 2001 yılında Engin Gürkey ile etnik ve latin perküsyon, 2002 yılında Cengiz Baysal ile davul, 2003 yılında William Richard Cardoso ile latin perküsyon ve 2004 yılında Kamil Özler ile armoni ve bigband kompozisyonu dersleri aldı. İlk stüdyo kaydı deneyimini Ercüment Vural ve Önder Focan'ın "Kırmızıya Çalıyor" albümünde perküsyon çalarak yaşayan Tunç, aynı ekip ile 2004 ve 2006 yılları arasında birçok konser ve festivalde yer aldı. Ayrıca, 2004 yılında elektronik müzikle de ilgilenmeye başladı.

    Teneffus adıyla 2004 yılında kurulan ve 2008 yılına kadar devam eden grup, özgün besteleriyle etnik-jazz-ambiyant tarzında birçok konserde vibrafoncu olarak yer aldı. O yıllarda kaydedilen "Sabah İçin" adlı albümleri 2020 yılında yayınlandı. 2004-2006 yılları arasında Kangroove ile birçok konserde perküsyoncu olarak yer aldı. 2008-2010 yılları arasında Nada adlı grupta davulcu olarak birçok konser ve festivalde çaldı. 2010 yılında yayınlanan ve grubun ilk albümü olan "Oda"nın prodüktörlüğünü ve aranjmanlarını yaptı. 2005-2008 yılları arasında Aşkın Arsunan Blue Print Project ile perküsyonist olarak çalıştı. 2009-201 yılları arasında ise Emir Ersoy Projecto Cubano isimli ekip ile timbalero-percussionist-drummer olarak çalıştı. Bu ekiple 2 ayrı albüm kaydettiler ve yayınladılar. Barış Ertürk ile kurdukları "Bir Gün Bir Adam" adlı özgün besteleriyle çaldıkları ekipleriyle 2017 yılına kadar birçok konser verdiler ve bu proje sonunda bir albüme dönüştü. Albümün prodüktörlüğünü yaptı. Tunç bu gurubun konserlerinde ve albümünde vibraphone ve perküsyon çaldı. Ayrıca "Tork Dans" ile "B.G.B.A." beraber ortak bir çalışma ile "İzole" adlı bir dans projesini hayata geçirdiler, sahnelediler ve B.G.B.A. olarak müziklerini yaptılar. Nada, Mira, 123, Atiye, Dj U.F.U.K., Sertab Erener-Digital, Murat Uncuoğlu ve Ceylan Ertem gibi grup ve sanatçılarla çalışmalarından sonra elektronik müzik alanında da ilerlemeye devam etti. 2011 yılında Yasemin Özler ve Burak Irmak'tan oluşan Synthpop-Electro-Disco tarzı Puka adlı gruplarıyla 2013'e kadar birçok konserde yer aldı.

    Ayrıca, 2011 yılında grubun perküsyonist olarak çalışmaya başladığı Gökhan Türkmen ile birlikte, 2013 yılında piyasaya sürülen "En Baştan" adlı albümün "GT Band" ile birlikte prodüktörlüğünü üstlendi ve "Yaramaz" adlı şarkının düzenlemesini yaptı. 2018 yılında "Synesthesia" albümünde perküsyon çaldı ve albümün mikslerini yaptı, 2019 yılında "Virgül" adlı albümün aranjörlüğünü, prodüktörlüğünü ve mikslerini yaptı. Albümdeki tüm şarkılar, 11 isimli bir plak albümünde yer aldı. Ayrıca, 2019-2020 yılları arasında yayınlanan 4 single'ın ve "Romantik" adlı plak albümünün müzisyenliğini, kayıt teknisyenliğini, mikslerini ve prodüktörlüğünü yaptı. İlerleyen yıllarda, yine Gökhan Türkmen'in birçok şarkısının miks ve mastering'lerini üstlendi. Gökhan Türkmen konserlerinde ise aynı zamanda altyapıyı (back track) yürütmekte ve 2020 yılından beri grubun konserlerinde davulcu olarak yer almaktadır. 2013-2023 yılları arasında Tarkan ile perküsyonist olarak çalışmış, tüm dünya çapındaki konser ve turnelerde yer almıştır. 2014'te Çağrı Sertel ile "Boost" adlı bir projede konserler verdi. Osman Dinç'in "Noise" adlı sergisinin ses tasarımını yaptı. 2014-2016 yılları arasında "Gevende" grubunun üyesi olarak synthesizer ve drum machine çaldı ve konserler verdi. 2015 yılında Gevende Live at St.Antuan adlı bir konser albümü yayınladılar.  Ayrıca, Çıplak Ayaklar ile yapılan bir dans projesinde Gevende olarak yer aldılar ve ve gösteride çanlı olarak müzkleri çaldılar. Bora Uzer ile 2009-2010 yılları arasında perküsyonist olarak çalıştı ve 2014-2015 yılları arasında hem Bora Uzer hem de Analog People konserlerinde davul çaldı.

    2016 yılında Hollandalı plak şirketi Wic Recordings ile çalışmaya başladı ve aynı yıl ilk elektronik albümü olan "Voltage Controlled Music"i yayınladı. Albümde LudoWic isimli sanatçı ile bir şarkıda iş birliği yaptı. 2017 yılında, "Square Planning Wic, Vol.1" adlı toplama albümde iki şarkısıyla yer aldı. 2018 yılında ikinci albümü olan "Volt.Age" albümünü yayınladı. Ayrıca, Askiisoft ve Devolver Digital tarafından yapılan ve yayınlanan "Katana Zero" isimli bilgisayar ve konsol oyununun soundtrack'inde "Blue Room" isimli şarkısıyla yer aldı ve aynı oyunun remix albümünde bir remix'i yayınlandı. Bunun yanı sıra, Ege Çubukçu, Ediz Hafızoğlu, Grogi, Didem Ertan, Soner Sarıkabadayı, DJ U.F.U.K., Aslı Demirer, Ekin Beril, Mabel Matiz ve Hakan Kalgıdım gibi birçok müzisyenin albümünde prodüktör, aranjör ve miks mühendisi olarak çalıştı. Ayrıca, Tunç Çakır olarak Emre Kula, Hakan Kalgıdım, Miya ve Ekin Beril gibi grup ve sanatçılarla remixler yayınladı.

    2017 yılında Ceylan Ertem'im "Yineden Amin" albümündeki, bestesinin Yıldız Tilbe'ye ait olduğu bir şarkının elektronik-remiks versiyonunu yaptı ve şarkı bu albümde yayınlandı. 2018 yılında yine Gökhan Tükmen,Ege Çubukçu, Grogi gibi isimlerle prodüksiyonlar yaptı. 2019 yılında Gökhan Türkmen'nin "Virgül" isimli albümünde prodüktör-aranjör-miks mühendisi olarak çalıştı. Aranjesini yaptığı "Ben Unuturum" isimli şarkı pek çok sitede ve platformda milyonların üzerinde dinlenme aldı. İlerleyen yıllarda da 2019'a geldiğimizde 10 şarkılık "Romantik isimli albümünde prodüktörlüğünü üstlendi. Bu albüm plak olarakta yayınlandı. 2020'ye geldiğimizde ise Mabel Matiz ve Nükhet Duru'nun düet yaptığı "Nerde" isimli şarkının yeni versiyonunun prodüktörlüğünü üslendi. Bu şarkıda dijital platformlarda milyonların üzerinde dinlenme oranlarına ulaştı. Bu süreç içerisinde Hakan kalgıdım, Ufuk Atar, Güler Tuncer, Manitas gibi isimlerde prodüksiyonlar yaptı ve yayınladı.

    Tunç Çakır'ın yayınladığı en önemli albümlerde biri olan Volt.Age ise 2018 yılında Hollandalı plak şirketi Wic Recordings'ten yayınlandı. Bu albümün prodüktörlüğü, müziği, ses tasarımı, aranjeleri, kayıtları kendisine ait olup aynı zamanda tüm Avrupa'da kaset formatında dükkanlardaki yerini aldı. 2018-2023 yılları arasında ise birçok single ve EP albümü yayınlamıştır. Bu albümler arasında Overdrive (2021), T-Bounce (2021), Morning Whistle (2021), Aquadrum (2021), Gliese (2021), Telephone (Eski Versiyon 2013) (2022), Seagull In The Garden (2022), Far (2022) ve Leakage Electricity (2022) yer alır. Ayrıca, Katana Zero bilgisayar oyununun soundtack albümü 2021'de plak formatında da yayınlanmış ve dünya genelindeki hayranlarıyla buluşmuştur.

    2021 yılında mastering mühedisliği yapmaya başlayan Tunç, aynı zamanda Apple Digital Master sertifikası almış ve bu alanda profesyonel olarak çalışmaktadır. 2022 yılında, Fransız müzisyen Adrien Trybucki'nin "Mutatis Mutandis" adlı eserini seslendiren Emil Kuyumcuyan'ın kaydı ve videosunun miks ve mastering işlemlerini üstlendi. Ayrıca, bu yıl içinde Athena grubu ile "Kendi Yolumda" adlı sinema filminin müziklerini kaydetti.

Tunç, 2020 yılında yine elektronik müzik çalışmalarına ağırlık verdi ve bu işi başka bir boyuta taşımaya karar verdi. Kardeşi Efe Çakır ile zaman içinde müzik ortaklıkları, kardeşinin elektronik mühendisliğine olan ilgisi ile çok daha ileri bir boyuta ulaştı. İlk başlarda kendi stüdyoları ve kendileri için çeşitli ekipmanlar, enstrümanlar yapmaya başladılar ve stüdyodaki ekipmanları upgrade ediyor, ihtiyaçlarına göre düzenliyorlardı. Bir süre sonra 2016 yılında başlayan bu serüven 2020 yılında VAEMI (Volt Age Electronic Musical Instruments) adlı bir şirkete dönüştü. Türkiye'de elektronik müzik enstrümanı ve ekipmanları konusunda kişisel girişimler olmuş ancak yakın zaman kadar ve dünya pazarına açılmayı tam olarak başarmış bir firma bulunmamaktadır. VAEMI, analog synthesizer ve elektronik müzik enstrümanları konusunda uzmanlaşmış, dünya çapında ve dünyanın her yerinden müşterileri olan, standalone ve Eurorack sistemler için elektronik tasarımlar oluşturan bir firmadır. Tunç, kardeşi Efe ile beraber bu şirketin kurucusu ve tasarımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yine 2020 yılından itibaren perküsyon ve elektronik müzik alanında, synthesizer programlama, ses tasarımı ve miks alanında özel dersler ve eğitimler vermektedir. VAEMI olarak da Efe Çakır'ın düzenlediği elektronik enstrüman yapımı ile ilgili workshoplar düzenlemektedirler.

Recorded Albums & Productions 

2004 

* (Percussion) album “Kirmiziya Caliyor” by Ercument Vural- Onder Focan Project

 

2006

* (Vibraphone) album “Candy & Milkshake” by Cengiz Baysal.

           

* (Percussion) song “Sweet Lady” on the EP by Jay-Lal (Bora Uzer).

 

* (Percussion) album “Ask Vardi” by Erdal Kizilcay.

 

* (Percussion) album 'Bulmaca' by Bertug Cemil.

 

2008

 

* (Music Design, Arraignment) the play “Cikis (Exit)” with Baris Erturk, choreographed by Didem Ertan. .
 

* (Drums) album “Kiyilarin Ardi” by Fatih Yasar.
 

* (Percussion) 2 songs in the album “Sahici” by Deniz Seki.

 

2009

* (Vibraphone) song “Simdi” in 123’s album ‘Aksel’.

 

2010

 

* (Producer, Arraignment, Drums, Percussion, Synthesizer) He produced and arranged the music for the album “Oda” by Nada a group started by Miray Kurtulus (Mira) and Selen Hunerli(Norda). Right before the album came out the song  titled “Gece Dustu (Night Fell)” was released in a collective album called “I Love Istanbul” in Germany.
 

* (Pandeiro) song “Bugun (Today)” in the album “Love Alla Turca” by Deniz Gungor.

 

2011

 

 * (Percussion) album “10 Sarki 10 Sarkici” by Emir Ersoy Projecto Cubano.
 

* (Percussion) album “But Beautiful” by Ayse Gencer.
 

* (Music Production, Programming Synth. & Drums, Percussion) Made a remix version of the song “Seveni Ariyorum” for the album “Itiraz” by Soner Sarikabadayi.

* (Music Production, Arraignment, Percussion) album titled “Gazla Remix” he handled the musical production and arraignments for 4 songs, and played in;
Sila - ‘Acisada Oldurmez’,
Erkin Koray Feat Adnan Karaduman - ’Saskin’,
Gazla - ‘Beklentisi Yok’.

2012

 

* (Arraignment, Drums) Co-Arraigned the song ‘Kapilamam’ with Burak Irmak and arranged and played the drums in the song ‘Bekle’ in the album “Bekle” by Deger Deniz.
 

* (Drum Machine, Synthesizer) music written by Baris Erturk and Serkan Emre Ciftci in the dance theatre “Izole” choreographed by Tan Temel and Sernaz Demirel.
 

* (Drums and Percussion) Cem Ozel’s album “Inim Inim”.
 

* (Percussion) Gokhan Turkmen's album “Ara”.
 

* (Percussion) Emir Ersoy’s album “Karnaval”.

2013

 

* (Co-producer, Percussion) Asli Demirel’s first single “O Sarki”

* (Programmed Drums) song in Tugba Yurt’s album “Ask’a Emanet”.

2014

 

* (Music Production, Arraignment, Drums, Percussion, Vibraphone) Gokhan Turkmen’s album “En Bastan” Arranged the song “Yaramaz” from the album. Programmed the synthesizer and edited the album.

 

* (Vibraphone) Essiz ve Zamansiz, a song from Dorian’s self titled album “Dorian”, which later on became the first song  chosen for a music video.

 

* (Sound Designer) Osman Dinc’s sound installation project ‘Noise’ and prepared music for an exhibition.
 

* (Drums) Gokhan Varol version of Asli Demirer’s song “Madem”.

     

* (Percussion) GT Band version of Asli Demirer’s song “Madem”.

* (Vibraphone, Percussion) Aylin Zoi’s album “Mecaz”.
 

* (Drums) song “Herseyden Cok”, sung by Emre Aydin, in the Best of Kayahan album titled ‘Kayahan’a Saygi (Respect for  Kayahan)’.

* (Co-Producer, Sound Design, Synthesiser, Percussions) Two Songs in Ediz Hafizoglu’s album ‘Nazdirave’ ‘Eye of a Hurricane’ song by  Elif Caglar, and also ‘Kutlu Olsun’ sung by Elif Caglar and Ceylan Ertem. He edited both songs. Programmed the Synthesizer and Drums for the songs.
 

* (Percussion) Dolunay Obruk’s album ‘Yalnizca’, arraigned and composed by Cagri Sertel.

 

2015

 

* (Glocken Spiel, Percussion) Aylin Zoi’s new single ‘Ask Biter’

 

* (Percussion)  Dilek Turkan’s album  "Suya Soyledim"

* (Vibraphone) song by Steve Nistor titled ‘Buddha at Nightfall’ on an album 'Full Moon Theory' by Berke Can Ozcan titled ‘ Big Beats Big Times’ alongside names like Blair Sinta, Erland Dahleen, Kenny Wollesen, Gunnar Hallle, Arto Tuncboyaciyan, and Jack Irons.

           

* (Music Production,Arraignment, Programmed Sythesizer & Drums) As GT Band on Gökhan Türkmen ‘Çatı Katı’ Remix 

 

* (Drums) Song 'Beni Hatirlar' in the album by "Nukleer Baslikli Kiz"

 

* (Percussion) Dilara Sakpinar's album "Oraya Dogru"

 

* (Percussion) The Ringo Jets's Ep "Evil Eye, Vol.1" and "Evil Eye, Vol.2"

 

* (Percussion) Biz's Ep "Geceleri Gel"

 

* (Percussion) Kenan Doğulu’s new single ‘Ask ile Yap’

 

* (Drums) "Limonata" Directed by Ali Atay . Music by Okan Kaya, Ahmet Kenan BIlgic, Taner Yucel

 

* (Percussion) Can Bayrak’s new single ‘Isiklar Altinda’ and new album 'Belki Sen Belki Ben'

* (Music Production, Arraignment, Drums & Percussion) Asli Demirer’s new single ‘Saat 12'

 

* (Percussion, Glocken Spiel) Asli Demirer and Gokhan Turkmen’s new single ‘Korkak’

* (Percussion, Vibraphone, Electronics) Gevende’s live concert album  ‘St.Antuan Live’

 

2016

* (Percussion, Glocken Spiel) Aysegul Aldinc and Gokhan Turkmen's song 'Durum Leyla;'

 

* (Drums, Percussion) Burcu Kisakurek's album 'Cesaret' played 'Ask Halleri' and 'Bir Duysam'

* (Drums. Percussion) album 'Sarilinca Gecer' by Ferhat Polat

* (Mix) "Bir Evlilikten Sahneler" "Mintika" Theatre writter: Ingmar Bergman , adapting: Serap Matyaş , director: Umut Gülçin Gülseçgin , music: Serkan Emre Çiftçi

* (Percussion) album 'Kırık Kalpler Albümü' by Sertab Erener

* (Drums. Percussion) album 'Yeni Nesil' by Murat Ceylan

* [Drums] single 'Yeni Bir Hikayem Var' by Gulcan Ersoy

* [Music Production, Arraignment, Programmed] Ozge Celikirmak's song 'An Gelir'

* [Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizer] album 'Voltage Controlled Music' by Tunc Cakir

* [Drums, Percussion, Vibraphone] album 'Sessiz' by Gokhan Turkmen  

* (Drums, Percussion, Glocken Spiel) Asli Demirer’s album ‘Dunyanin En Ask Yeri'

* [Mix} "Sarmasik" Directed by Tolga Karacelik, Music and Sound Design by Ahmet Kenan BIlgic

* [Music Production, Arraignment, Programmed Synthesizers and Drums] Ege Cubukcu's song 'Recete'

* (Music Production, Music, Programming Synth. & Drums, Arraignment, Mix) Azar's song 'Armani'

* [Drums, Percussion] single 'Niltemenni' by Nil Karaibrahimgil

2017

* (Music Production, Programming Synth. & Drums, Arraignment, Mix) Made a remix version of the song “Hicbir Seyimsin” for the album “YInede Amin” by Ceylan Ertem.

* (Music Production, Composer,Arraingment, Edit, Vibraphone, Percussion) album 'Bir Gun Bir Adam' (One Day a Man) 

 * (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizer ) songs 'Hazy' and 'Blue Room (feat.ludoWic)' complation album 'Square Planning Wic, Vol.1'

* (Percussion, Glocken Spiel) Seyma Ozbay’s album ‘Zaman'

2018

 

* (Music Producer, Arraignment, Sound Designer, Mix) Ege Cubukcu feat. Gokhan Turkmen + Asli Demirer's single 'Calkala' 

* (Music Producer, Arraignment, Edit, Synthesizer, Vibraphone) Ahmet Faik Dokmeci's album 'Bir Kac Yilin Oykusu'

 

* (Arraignments, Percussion) Gokhan Turkmen' single 'Lafu Guzaf'

* (Percussion) Mabel Matiz's singles 'Ya Bu Isler' and 'Oyle Kolaysa'

* (Music Producer, Arraignment, Sound Designer, Edit, Mix, Drums, Percussion) songs 'Saka Saka' and 'Gunun Birinde' Grogi's album 'Bir Cevabim Var'

* [Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizers, Drums] album 'Voltage' by Tunc Cakir

* (Percussion) single 'Coo Coo' by In Hodies

* (Percussion) single 'Acik Cay' by Demet Sagiroglu

* (Percussion) single 'El Insaf' by Jale

* [Mix, Percussion) album "Synesthesia" by Gokhan Turkmen

* [Mix) album "Zaman" by Ekin Beril

* (Music Production, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizer ) remix 'Emre Kula-My Way' by Tunc Cakir

* (Music Production, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizer ) two remix 'Ekin Beril-Son' by Tunc Cakir

2019

* (Music Producer, Arraignment, Sound Designer, Mix, Drums)  album 'Virgul' by Gokhan Turkmen

* (Percussion) single 'Deva Bize Sevisler' by Yalin

* (Percussion) album 'Recalibrated Expectations' by In Hodies

             

* (Percussion) single 'Katakulli' by Ayse Hatun Onal

* (Music Production, Sound Design, Composer, Mix, Recorded, Synthesizer ) single 'Blue Room KZ Version' album 'Katana Zero Soundtrack OST' by Tunc Cakir

* (Music Production, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizer ) remix 'Ludowic - Katana Zero' album 'Katana Zero Remix OSTby Tunc Cakir

* (Percussion) single 'Sarila Sarila' by Melek Mosso

* (Music Production, Sound Design, Mix, Recorded Synthesizer, Synthesizer, Rhode, Percussionsingle 'Nereye' by Ufuk Atar

* (Music Production, Sound Design, Mix, Recorded Synthesizer and Guitars, Synthesizer, Rhodes, Percussion) single 'Dusleri Cahil' by Guler Tuncer

* (Music Production, Sound Design, Mix, Recorded Synthesizer ) remix 'Miya - I Tried to Get Away' by Tunc Cakir

* (Music Producer, Mix, Recorded, Drums, Percussions)  single 'Askin Enkazi' by Gokhan Turkmen

* (Music Producer, Mix, Recorded, Drums, Percussions)  single 'Sir' by Gokhan Turkmen

* (Percussion) album 'Entropi' by Dolunay Obruk

 

* (Percussion) single 'Mumkun Degil' by Eskiz

* (Percussion) single 'Firtinalar Koparken' by Eskiz

* (Music Producer, Arraignment, Sound Designer, Mix, Drums)  vinyl album '11' by Gokhan Turkmen

2020

 

* (Music Producer, Mix, Recorded, Drums, Percussion)  single 'Gulmedi Kader' by Gokhan Turkmen

* (Music Production, Sound Design, Arraignment, Mix, Recorded, Synthesizer, Percussion) single 'Nerde' by Nukhet Duru and Mabel Matiz

* (Music Producer, Mix, Recorded, Glockenspiel)  single 'Kagit' by Gokhan Turkmen

* (Music Producer, Mix, Recorded, Glockenspiel)  single 'Bout D'Histroire' by Gokhan Turkmen

* (Percussion) single 'Senden Sonra' by Mert Carim

* (Percussion) single 'Diken' by Birkan Nasuhoglu

* (Music Producer, Mix, Recorded, Vibraphone, Glockenspiel, Percussion)  single 'Ask' by Gokhan Turkmen

* (Vibraphone) album 'Sabah Icin' by Teneffus

* (Music Producer, Mix, Recorded, Sound Design, Arraignment)  remix 'Derin Hatira' by Hakan Kalgidim           

             

* (Music Producer, Sound Designer, Recorded, Mix, Drums, Percussion, Vibraphone, Programming) vinyl and digital album 'Romantik' by Gokhan Turkmen

2021

* (Music Producer, Mix, Recorded, Sound Design, Arraignment)  single 'Ask Meselesi' by Manitas

* (Music Production,Music, Sound Design, Mix, Recorded Synthesizer ) single 'Overdrive' by Tunc Cakir

* (Music Production,Music, Sound Design, Mix, Recorded Synthesizer ) single 'T-Bounce' by Tunc Cakir

* (Music Production,Music, Sound Design, Mix, Recorded Synthesizer ) single 'Morning Whistle' by Tunc Cakir

* (Percussion) single 'Sehir' by Suzin Alakan

* (Music Producer, Arraignment, Sound Designer, Mix, Percussion, Programming) single 'Dokunce Gul DIkenlerini' by Hakan Kalgidim

* (Music Producer, Arraignment, Mix) single 'Dokunce Gul DIkenlerini (Acoustic)' by Hakan Kalgidim

* (Percussion) single 'Colde Bi' Vaha' by Goksel

* (Drums, Vibraphone) single 'Aldattim' by Suzin Alakan

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizer ) songs 'Overdrive' complation album 'Wic Recordings Selected Works 1'

* (Drums, Percussion) single 'Gunes' by Gokce Guzel

* (Drums, Percussion) single 'Kacmali Bu Kafadan' by Aykut Turan

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizer ) songs 'Gliese' by Tunc Cakir

* (Percussion) song 'Falan FIlan' album '7' by Gokhan Turkmen

* (Music Producer, Arraignment, Sound Designer, Mix, Programming) songs 'Iddling' by Dyrghe complation album 'Wic Recordings Selected Works 1'

* (Music Producer, Arraignment, Sound Designer, Mix, Programming) EP album 'Gom Jabbar Part I' by Dyrghe

* (Percussion) single 'Cicek Gibi' by Bade Nosa

* (Percussion, Drums) single 'Sensiz Olmaz' by Askin Arsunan - Ceyda Koybasioglu feat. Yahya Dai

* (Percussion) single 'Time Flies' by Aycan Teztel feat. Tolga BIlgin

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Recorded Synthesizer and Aquadrum, Mastering ) album 'Aquadrum' by Tunc Cakir

* (Percussion) single 'Bugudum Ben' by Safiye

* (Drums) single 'Hayat Agaci' by Safiye

* (Drums. Percussion) single 'Tutarli Tutarsiz' by Tugce Karaoglan

* (Percussion) single 'Ask-a Ceyrek Kala' by Omur Demir

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Recorded, Synthesizer ) songs 'Telephone (Old Version)' by Tunc Cakir

* (Music Producer, Arraignment, Sound Designer, Mix, Programming) songs 'Let Them' by Dyrghe complation album 'Wic Recordings Selected Works 2'

* (Music Producer, Music, Arraignment, Sound Designer, Mix, Programming, Aquadrum, Recordings) songs 'Water Drop' by Tunc Cakir complation album 'Wic Recordings Selected Works 2'

* (Drums, Percussion) single 'Meditasyon' by Tugce Karaoglan

* (Drums, Percussion) single 'Sir' by Safiye

* (Drums, Percussion) single 'Ayna' by Gokce Guzel

* (Drums, Percussion) single 'Dudak Payi' by Aykut Turan

2022

* (Drums, Percussion) single 'Sarmasik' by Tugce Karaoglan

* (Drums, Percussion) single Ahım' by Safiye

* (Mix) single 'Avunuyor Insan Live' by Aykut Turan

* (Drums. Percussion) single 'Mutlu Musun?' by Tugce Karaoglan

* (Percussion) single 'Hosgeldin' by Omur Demir

* (Percussion) single 'Ama O Gozlerin' by Omur Demir

* (Drums, Percussion) single 'Korkarım' by Didem Ezgi Kurt

* (Drums, Percussion) single 'Mahser' by Gokhan Turkmen

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Mastering, Recorded, Synthesizer ) songs 'Seagull In The Garden' by Tunc Cakir

* (Music Producer, Music, Arraignment, Sound Designer, Mix, Matering, Programming) songs 'Seagull In The Garden' by Tunc Cakir complation album 'Wic Recordings Selected Works 3'

* (Drums, Percussion, Synthesizer, Programming) single 'Herkes Yolunda' by Gokhan Turkmen and Mert Carim

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Mastering, Recorded, Synthesizer ) songs 'Far' by Tunc Cakir

* (Drums) single 'Saygi Durusum' by Fatih Abanoz

* (Drums. Percussion) single 'Hic Mi?' by Derbaz Cuskun

* (Mix) song 'Azure (for Marimba and Tape)' by Emil Kuyumcuyan

* (Percussion) single 'Flyin' High' by Aycan Teztel feat. Dani Assis

* (Mix) song 'Mutatis Mutandis' by Adrien Trybucki and performed by Emil Kuyumcuyan

* (Mix) single 'Seninle Ben' by Gökhan Türkmen

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Mastering, Recorded, Synthesizer ) songs 'Leakage Electricity' by Tunc Cakir

* (Drums) single 'Alisir Kalbim' by Fatih Abanoz

* (Percussion) single 'Miras' by Yalın

* (Percussion) "Kendi Yolumda" Directed by Omer Faruk Sorak , Music by Athena

2023

* (Drums) single 'Kendini Bozmadan' by Aykut Turan (Harmanadam) and Gokhan Tukmen

 

* (Mix, Mastering) EP album 'It's Not About Me' by Emil Kuyumcuyan

* (Mix, Mastering) single 'Olum Olsan' by Bostancı Dayi

* (Mastering) single 'G.' by Robrekt

* (Mix, Mastering) single 'Kaybolmus Hayllerim' by Hazar Altin & Candas Gurman

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Mastering, Recorded, Synthesizer ) album Soundscapes No:1' by Tunc Cakir

* (Drums, Percussion, Aquadrum) single 'Elif' by Gokhan Turkmen and Serkan Emre Cifci

* (Mix, Mastering) single 'Vay' by Bostancı Dayi

* (Drums, Percussion) single 'Tuzak' by Reha Degerli and Emrah Arica

* (Drums, Back Track) maxisingle 'Konteskk' by Gokhan Turkmen, Korhan Futacı and Aga B

* (Drums, Percussion) single 'Sevme' (Cover by İbrahim Erkan Hürmet) by Gokhan Turkmen

* (Percussion, Drums) single 'Come Petali' by Daniela Simmons & Emanuele Esposti

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Mastering, Recorded, Synthesizer ) songs 'T-Wonderland' by Tunc Cakir

* (Music Production, Composer, Sound Design, Mix, Mastering, Recorded, Synthesizer ) songs 'Portray' by Tunc Cakir

* (Mastering) single 'Keske Bir Care Olsa' by Bostanci Dayi

* (Drums) song 'Tuzak' album"Ibrahim Erkanl Hurmet II" by Ikilem

* (Drums, Percussion) single 'Ben Ask Bilirim' by Gokhan Tukmen and Emrah Arica

* (Percussion) album "The Best In Symphonic" by Isin Karaca

bottom of page