top of page

Mastering

 

Mastering bir prodüksiyondaki en son ve en önemli aşamalardan biridir. Bu aşamadan sonra şarkınızın yada albümünüzün yayınlanmaya hazır master dosyalarını elde etmiş olursunuz. Bu en son aşama olduğu için burada stereo track üstüne yapılan mudahalelerde en ufak bir hata bütün prodüksiyona maal olacağı için bu aşamanın çok büyük titizlikle yürütülmesi bizim için çok önemlidir. Şarkıyı dinamik desibel oalrak yükselttiğimiz ve ince ayarları yaptığımız bir aşamadır.

Aşağıdaki fiyat listemize göz atabilirsiniz.

Ayrıntılar için lütfen bana ulaşın.

volt.age.studio.tr@gmail.com

Bir şarkıyı mastering için hazırlarken dikkat etmeniz gereken kurallar:

 

1- Miksinizi export almadan önce master channel'daki tüm plug-in'lerini kapatın ve ondan sonra export işlemine devam edin.

2- Şarkıyı çalıştığınız bit ve sample rate'te export alınız. Dosyaları export ederken 24 bit export ettiğinizden ve sample rate'i doğru seçtiğinizden emin olunuz.

3- Miksinizin master kanalında ortalama -12 ile -6db arasında bir seviyede export alınız.

4- Kanallar bana göndermeden önce almış olduğunuz export file'ları bir daw'a yükleyiniz ve bir hata olmadığını duyarak kontrol ediniz.

5- Klasörün içine şarkının bir rough mix'inide bana bir örnek teşkil etmesi için ekleyebilirsiniz.

6- Şarkı ile ilglili notlarınızı klasörün içine bir text dosyası hazırlayarak ekleyebilirsiniz. Örnek olarak gördüğünüz, müzikal olarak yada sound olarak benzettiğiniz örnek müzikleride klasörün ve notların içine ekleyebilirsiniz.

Final dosyalar işin başında aksi belirtilmediği sürece  şarkıların yüklendiği mail adresine  gönderilecektir.

ADM-Plural-Album-Large-en_US.png
bottom of page