top of page

Prodüksiyon ve Aranje

 

Bir albüm prodüktörü bir albümün yada şarkının yapımını üstlenen kişidir. Müzik ilk akla düştüğünden piyasaya sunulana kadar ki olan süreçte besteden başlayarak, sanatçı, arajman, kayıt, stüdyolar, müzisyenler, miks, mastering, plak şirketi ve bütçeler gibi konuları organize eder, kontrol eder ve bunun için yapılması gereken şeyleri uygular. Besteniz tamamlanmış yada tam olarak final halini almamış olsa bile bu süreçte besteci veya sanatçının onların fikirleri-hayalleri doğrultusunda işin en doğru ve profesyonel bir biçimde yürütülmesini, arajmanın doğru yapılması ve müziğin doğru çalınması, doğru kaydedlimesine, ve aynı prodüksiyonda çalışan herkesin bir uyum ve iletişim içinde çalışabilmesini sağlamaktadır. 

Aranje ise bestenizin form, armoni, orkestrasyon olarak hayat bulduğu ve enstrumanların yada vokalin ve arka vokallerin müzikteki yer alacağı partileri belirleyen bir aşamadır. Bu aşamada plug-in'ler yardımı ile bir demo ve bir simulasyon hazırlanır. Bu demo üzerinden kaydedilecek partilerin notaları hazırlanır ve stüdyoda çalınmak üzere kayıtda getirilir ve müzisyenlere çaldırılır. Pop, Rnb, Hiphop, Soul, Rock, Jazz, Funk ve Disko tarzındaki besteleriniz için gerekli tecrübe, bilgi ve gerekli ekimanlara sahibiz. Ayrıntılı fiyat listemiz için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

Ayrıntılar için lütfen bana ulaşın.

volt.age.studio.tr@gmail.com

  • Düzenleme telif hakkı yüzdeleri % 20 oranında talep edilir. Prodüktörlük için telif hakkı yüzdeleri % 10 oranında talep edilir.

  • Her iş harcanan süreyi karşılamak için geri ödemesiz bir depozito (toplamın% 50'si) iş başında alınır.

Aranjör kaydedilen sesion'dan ve o session'un editinden sorumlu değildir. Aranjör sadece tamamlanmış besteyi düzenlemekle, notaları yazmakla ve çaldırmak ile yükümlüdür. Prodüktör ise en başından en sonuna kadar tüm süreçten sorumludur. Prodüktör stüdyoyu, kayıt tarihlerini,  müzisyenleri organize eder. Kaydedilmiş ve editlenmiş olan sesionu miks aşaması için tüm kanalları ayrı ayrı olarak miks'e hazırlayabilir. Sonrasında mastering ve basım süreçlerinide yönetir.

 

Eğer aranje aşamasında beste yeterli değil ise ve onu geliştirmek,düzeltmek ve birşeyler eklemek gerektiğinde telif hakları ile ilgli olan anlaşmada değişmek zorundadır. Besteye bir katkı sağlandığı taktirde aranjör bestenin ortağı olarak düşünülmelidir.

Miks işlemi sonrasında size 24 bit stereo (2 kanal) bir dosya verilecektir. Mastering işleminden sonra isteğe bağlı olarak 24 bit stereo, 16 bit stereo, MP3, Stream Version şeklinde dosyalar teslim edilir. Eğer yine isteğinize bağlı olarak şarkının miksli hali altyapı ve vokal steam'ları yada diğer enstrumanlar ile birlikte davullar, gitarlar, yaylı orkestra ve vokaller şeklinde steam'ler olarakta teslim edilebilmektedir.

 

 Final dosyalar işin başında aksi belirtilmediği sürece şarkıların yüklendiği mail adresine  gönderilecektir.

bottom of page