top of page

Prodüksiyon ve Aranje

 

Bir albüm prodüktörü bir albümün yada şarkının yapımını üstlenen kişidir. Müzik ilk akla düştüğünden piyasaya sunulana kadar ki olan süreçte besteden başlayarak, sanatçı, arajman, kayıt, stüdyolar, müzisyenler, miks, mastering, plak şirketi ve bütçeler gibi konuları organize eder, kontrol eder ve bunun için yapılması gereken şeyleri uygular. Besteniz tamamlanmış yada tam olarak final halini almamış olsa bile bu süreçte besteci ve sanatçının onların fikirleri-hayalleri doğrultusunda işin en doğru, profesyonel bir biçimde yürütülmesini sağlar. Arajmanın doğru yapılması ve müziğin doğru çalınmasına, doğru kaydedlimesine, ve aynı prodüksiyonda çalışan herkesin uyum ve iletişim içinde çalışabilmesini sağlamaktadır. Elektronik müzik prodüksüyonu ve aranjelerinde miks işlemi prodüktör ve ses tasarımcısına aittir. Miksin ilk yarısı ses tasarımı için sesler yaparken şarkının miksine göre oluşturulur ve şarkınıın miksinin neredeyse yarısı bu aşamada tamamlanmış olur.

ELektronik müzik ve ses tasarımı elektrik ve elektriği işleyebildiğimiz aletletler yadımıyla yapılır. Stüdyomuzda geçmişten bu güne kadar analog yada dijital olmak üzere tüm sentez tekniklerini bir çok müzik tarzını yaratabildiğimiz bir sistem bulunmaktadır. Bu sistemde analog synthesizerler ve analog efekt cihazları, dijital hardware synthler, dijital efekt cihazları, yazılımlar, kendi yaptığımız elyapımı analog synthesizer,modül tasarımları, tamaman bana ait orjinal bir sample kütüphanesi ve profesyonel 3 ayrı dinleme sistemi bulunmaktadır. Dans müziği, EDM, House, Electro, Trap, Electronica, Drum'n Bass ve diğer bir çok elektronik müzik tarzlarında çeşitli müzikler için tecrübe, bilgi ve gerekli ekimanlara sahibiz. Ayrıntılı fiyat listemiz için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

Ayrıntılar için lütfen bana ulaşın.
volt.age.studio.tr@gmail.com

•   Her iş harcanan süreyi karşılamak için geri ödemesiz bir depozito iş başında alınır.

•   Elektronik müzik için remiks ve normal düznlemelerde telif müzik kısmında %50 - %50 talep edilir.

Miks işlemi sonrasında size 24 bit stereo (2 kanal) bir dosya verilecektir. Mastering işleminden sonra isteğe bağlı olarak 24 bit stereo, 16 bit stereo, MP3, Stream Version şeklinde dosyalar teslim edilir. Eğer yine isteğinize bağlı olarak şarkının miksli hali altyapı ve vokal steam'ları yada diğer enstrumanlar ile birlikte davullar, gitarlar, yaylı orkestra ve vokaller şeklinde steam'ler olarakta teslim edilebilmektedir.

Ses tasarımında 40 saniyeden sonra dakika ücreti alınır.

 

Final dosyalar işin başında aksi belirtilmediği sürece şarkıların yüklendiği mail adresine  gönderilecektir.

bottom of page