top of page

Miks

 

 

Miks bir prodüksiyondaki önemli aşamalardan biridir. İster ev stüsyosu ister profesyonel bir stüdyoda kaydedilmiş olsun kaydedilen müziğin karşı tarafa duygu ve ifade anlamında en doğru şekilde aktarılmasını amaçladığımız ve her türlü sistemde aynı ve doğru bir duyum yakalamayı hedeflediğimiz, kanal seviye ayarları, enstrumanları ve sesleri  frekans olarak dengelediğimiz, sıkıştırdığımız ve düzenledigimiz, bütün seslerin ve şarkıdaki tüm kanalların bir hoparlörden uyum içinde duyulmasını sağlayan bir işlemdir. Profesyonel ekipmanlarımız, 3 ayrı dinleme sistemi, teknik bilgi ve profesyonel olarak 10 senelik bir tecrübe ile bu işi en iyi şekilde yapmayı amaç edindik. Analog ve dijital ekipmanlar ile yürüttüğümüz miks işlemi için fiyat listemize göz atabilirsiniz.

Ayrıntılar için lütfen bana ulaşın.

volt.age.studio.tr@gmail.com

Bir şarkıyı miks için hazırlarken dikkat etmeniz gereken kurallar:

 

1- Masa üstüne bir klasör oluşturun ve klasörün adını Sanatçı adı - şarkının adı - şarkının metronomu - ölçü birimi olarak değiştirin. Birden fazla şarkı var ise Sanatçı adına açılmış bir klasörün içine şarkı şarkı klasörler oluşturarak düzenleyebilirsiniz.

2- Şarkıyı export etmeden önce bütün dosyaları 1. bar'dan başlayarak export etmeniz gerekmektedir. Kanalları export ederken bütün eq, kompressor, reverb, delay gibi bütün plug inleri ve effektleri kapattıktan sonra kanalları export edin. Sizin için ve şarkı için çok önemli olduğunu düşündüğünüz plug inleri bırakar ikinci bir export daha klasörün içine ekleyebilirsiniz. 

3- Dosyaları export ederken 24 bit export ettiğinizden ve sample rate'i doğru seçtiğinizden emin olunuz.

4- Kanallar bana göndermeden önce almış olduğunuz export file'ları bir daw'a yükleyiniz ve bir hata olmadığını duyarak kontrol ediniz.

5- Klasörün içine şarkının bir rough mix'inide bana bir örnek teşkil etmesi için ekleyebilirsiniz.

6- Şarkı ile ilglili notlarınızı klasörün içine bir text dosyası hazırlayarak ekleyebilirsiniz. Örnek olarak gördüğünüz, müzikal olarak yada sound olarak benzettiğiniz örnek müzikleride klasörün ve notların içine ekleyebilirsiniz.

Kayıtların editleri ve Melodyne editleri miks işlemine dahil değildir. Böyle bir talebiniz var ise bana lütfen bildirin.

Miks işlemi sonrasında size 24 bit stereo (2 kanal) bir dosya verilecektir. Eğer isteğinize bağlı olarak Altyapı ve Vokal steam'ları yada diğer enstrumanlar ile birlikte davullar, gitarlar, yaylı orkestra ve vokaller şeklinde steam'ler olarakta teslim edilebilmektedir.

 

Final dosyalar işin başında aksi belirtilmediği sürece  şarkıların yüklendiği mail adresine  gönderilecektir.

bottom of page